Українсько-Словацький центр партнерства
  • ГОЛОВНА
  • НОВИНИ
  • ПРО СЛОВАЧЧИНУ
  • НАВЧАННЯ
  • ПАРТНЕРСТВО
  • КОНТАКТИ
  • ТУРИЗМ
  • Головна /
  • ПРО СЛОВАЧЧИНУ

Про Словаччину

Словаччина є невеликою європейською країною. Її сміливо можна назвати маленьким дивом на карті Європи. Якщо Ви колись будете у цій країні – то відчуєте емоційний підйом, насолоду та спокій при першому ж перетині кордону Словаччини. Її мешканці дуже привітні, тому їх гостинність на достойному рівні складає конкуренцію славнозвісним  грузинам і грекам.  Словаччина має чудові природні умови, тому кожна пора року дарує незабутні та різноманітні враження. Достойна уваги Братислава – цікава столиця, яка розташувалася за 60 км від Відня, столиці Австрії. Вона завжди приваблює туристів своєю ціновою політикою, різноманіттям екскурсійних програм, зручним  місце-розташуванням та близькістю до Відня. 

Словаччина славиться миловидними горами - Високими та Нижніми Татрами. Саме взимку з’являється чудова нагода покататися у Татрах на лижах. Тут Ви маєте можливість обрати траси різної складності – чорні або червоні. До того ж, підніматися Ви будете на якісних підйомниках, які відповідають всім європейським вимогам та сервісу. Якщо ж Ви невпевнені у своїх навичках у лижному спорті – не сумуйте! У цій країні Ви без проблем можете звернутися до лижних шкіл із найкращими відповідальними інструкторами міжнародного рівня. Вони обов’язково допоможуть Вам навчитися отримувати насолоду від прогулянок лижними стежками. До речі, курорт Ясна  - це єдиний європейський гірськолижний курорт, який може запропонувати Вам високий рівень трас та оснащення з приємно низькими цінами як на проживання, так і на послуги. 

Влітку величезні лісні заповідники щорічно приймають всіх бажаючих обійти пішки це диво природи. Один із ярких прикладів – «Словацький Рай». Це народний парк у східній частині країни, площа якого складає приблизно 210 км.кв. Його прикрашають не лише безкрайні ліса із чудово прокладеними та доглянутими тропами для туристів, але й дві ріки – Горнад та Гнилець.

Весна та осінь є ідеальними для рибалки, охоти та відпочинку. Великі водосховища пропонують усім любителям подібного виду відпочинку відмінне оснащення, часті клювання риби, дуже чисте повітря, тишу, комфортабельне розміщення у котеджах і міні готелях на берегу озер. 

Відкрийте для себе цю маленьку і водночас велику країну – і вона назавжди залишиться у Вашому серці!

 

 

Валюта Словацької Республіки:
ЕВРО є офіційною валютою Словацької Республіки
Банки працюють кожного дня, крім неділі. Розклад роботи: з 9.00 до 11.00 та з 14.00 до 16.00. В суботу до 12.00. Обмінні пункти у будні дні зазвичай працюють із 7.00-8.00 до 17.00-19.00 із годинною перервою на обід. Але деякі працюють цілодобово. У вихідні дні графік роботи зазвичай з 8.00 до 12.00-15.00.
 
Іноземну валюту можна обміняти в обмінних пунктах, готелях, банках, пунктах перетину кордону, поштових відділеннях та транспортних агентствах. Комісійний збір може досить сильно відрізнятися навіть у близько розташованих обмінних пунктах, оскільки механізм конвертації скрізь різний, тому варто уважно знайомитися з умовами обміну, перш ніж приймати рішення. Курс у банках звичайно менш вигідний, ніж в обмінних пунктах, хоча і в цьому випадку бувають підходящі варіанти.
 
Кредитні картки приймаються практично у всіх банках, у більшості великих готелів, на заправних станціях, у великих ресторанах і магазинах. Що стосується туристичних чеків, то їх можна перевести в готівку в банках і поштових відділеннях, а також в офісах міжнародних компаній. При цьому процес обміну також супроводжується деякими "місцевими" особливостями, тому слід заздалегідь ознайомитися з умовами (комісія зазвичай становить близько 1%, деякі організації збільшують її у вихідні дні). Найвигіднішими та без високих податків є дорожні чеки в доларах або фунтах стерлінгів.
Географічні дані Словацької республіки:
Словацька Республіка – це держава в Центральній Європі. Велика частина країни горбиста. Близько 80% Словаччини лежить вище 750 метрів над рівнем моря. А найвищою точкою країни є гора Герлаховські-Штит висотою 2655 метрів. Словаччина розсічена досить глибокими долинами великих річкових систем. На півночі межує з Польщею, на сході - з Україною, на півдні - з Угорщиною, на заході - з Австрією та Чехією. Виходу до океанів і морів Словаччина не має. Загальна площа країни близько 49 тис. км2. Словаччина насправді не вражає розмірами, але не дивлячись на таку відносно невелику площу, тури в Словаччину порадують Вас своєю різноманітністю! 
Про Братиславу, столицю Словаччини, слід розказати окремо. Її населення складає більше 463 тис. осіб. Словаки люблячи називають свою столицю "перлиною Дунаю". Цілком можливо, що так само називають Відень австрійці, а угорці - Будапешт. Але Братислава з повним правом може зватися діамантом на європейській карті. Можливо, не найбільшим містом, але дуже затишним і рідним. Братислава володіє скромною вишуканістю, яка часто дорожча за найяскравіший блиск. В місті постійно проживає близько 400 тисяч чоловік. Але в розпал туристичного сезону тут виявляється ще близько 200 тисяч туристів щодня. При цьому в милих петляючих вуличках древнього центру немає величезного потоку людей, шуму й гамору, від яких нікуди не дінешся на площі Св. Марка у Венеції або в центрі Парижа. Тут все якось по-домашньому, спокійно і затишно. Можна просто мандрувати вулицями і провулками, заходити в музеї, милуватися старовинною архітектурою. Можна прогулюватися по магазинах - в Братиславі є все, що має бути у європейській столиці, а ціни куди нижче московських. Взагалі, про ціни в Словаччині поговоримо трохи далі. Для росіянина, а особливо для москвича, вони виявляться приємним сюрпризом. Можна посидіти на невеликій центральній площі перед старою ратушею, подивитися виступ фольклорного ансамблю в химерно оздоблених квітчастих костюмах. Словаки справедливо пишаються своїми народними нарядами. Дуже оригінально звучить концерт духової музики у виконанні армійського оркестру - це не просто гуркіт литавр і мідних труб, а щось у дусі добрих старих часів – вальсу та мазурки.  Врешті решт, просто пройтися уздовж рядів із сувенірами.
Клімат у Словаччині:
Клімат в Словаччині помірний, континентальний клімат, з яскраво вираженим чергуванням чотирьох пір року. Середня температура січня від -1°C до -4 °C, в гірських районах температура ще нижче - до 10 °C. У липні середні температури тримаються від + 19 °C до + 21 °C і до + 8 °C в горах. Травень, червень і вересень - найкращі періоди для цікавого відпочинку у Словаччині. Гірськолижні тури в Словаччину найкраще купувати з грудня по березень. У горах сніг тримається до 130 днів у році.
Корисні телефони у Словаччині:

ТЕЛЕФОНИ НЕОБХІДНИХ СЛУЖБ у Словацькій Республіці.

Посольство України в Братиславі +421 2 5920 2816;

Поліція - 158;

Дорожня поліція - 154;

Швидка допомога - 155;

Пожежна - 150.

Всі види телефонного зв'язку в Словаччині платні.

Вихід на міжнародний зв'язок - (0038), далі набрати код міста та номер телефону.

Ви можете скористатися як телефоном готелю, так і телефонами-автоматами, які розташовані близько поштових відділень.

Телефонні пластикові картки продаються на пошті та в маркетах.

Кухня Словаччини:

Словацька їжа - це ціла філософія! Може бути, вона не настільки вишукана, як французька, але дуже здорова, проста і дуже смачна! У зв'язку з близькістю кордонів з Угорщиною, Австрією і завдяки балканському впливу, вона різноманітна. Порадити можна всілякі супи (овочеві, сирні, часникові, грибні, м'ясні), "кнедлики" (національне блюдо - "пастуші галушки" з дивовижною словацької бринзою), різні страви з м'яса - і шніцелі не гірше віденських, і рагу, і гуляш. Любителі риби отримають гастрономічне "свято живота", скуштувавши страви з тутешньої форелі, найсвіжішої, виловленої зі швидких гірських потоків. У словаків прекрасні сири (вони до того ж чудово вміють запікати сир із шинкою в паніровці) і копченості. Все це так добре запивати словацьким пивом! Воно менш відоме в світі, ніж чеське, але деякі сорти, особливо з бочки, нічим не поступаються знаменитим чеським або німецьким. Наприклад, темний "Шариш". А кондитерські вироби тут запросто конкурують із задунайськими віденськими.

eda1eda2
eda3eda4
eda5eda6
Напевно, і в Словаччині можна знайти місце, де вдасться витратити за обід кілька сотень доларів. Але в нормальному ресторані, з крохмальними скатертинами, чудовою кухнею і найуважнішим обслуговуванням обід вам насилу обійдеться дорожче 20 євро з людини - і це з вином або пивом. А яка велика кількість страв у меню самого маленького ресторанчика?! Навіть у найменшому селі (правда ж, і села тут не такі, як ми звикли бачити), десь на півночі країни можна виявити в карті меню більше сотні різних страв.
Магазини та покупки у Словаччині. Години роботи:

Більшість магазинів відкрито щодня, крім неділі, з 9.00 до 18.00. Великі універсами і торгові центри в четвер звичайно працюють до 19.00-21.00. У суботу більшість магазинів відкрито з 8.00 до 12.00. У нічний час працюють великі супермаркети і спеціалізовані нічні магазини.

Однозначно можна сказати, що найкращі торговельно-розважальні центри в Словаччині знаходяться в столиці - Братиславі. Торгові центри надають можливості не тільки для здійснення покупок. В них можна чудово відпочити, розважитися і зайнятися спортом. До найпопулярніших центрів відносяться: Polus City Centre, Aupark, Avion, Tatracentrum, торгові центри Danubiana і Soravia Shopping Palace.

Серед сувенірів, які ви можете привезти зі Словаччини, найбільшою популярністю користуються: ляльки, одягнені в національні костюми; кераміка; вироби з дерева (ложки, музичні інструменти «фуяри», фігурки, маленькі сокири «Валашки»); вироби зі шкіри; вироби з тканин (скатертини з вишивкою, подушки, національні костюми). Дуже популярні вироби з кукурудзяних обгорток і дроту.

Любителі вина і хороших напоїв отримають задоволення при покупці вин зі словацьких виноградарських районів. Найпопулярнішими вважаються вина з наступних виноградарських районів: Токайський, Мало-Карпатський, Нітрянсьий, Топольчанський і Загорський. Одним з найпопулярніших міцних сувенірів зі Словаччини вважається Татранський чай, який можна придбати в усіх супермаркетах та сувенірних крамницях Словаччини. TATRATEA- оригінальний чайний лікер, з високогірних засніжених хребтів словацьких Татрів. Він поєднує в собі близько 27 інгредієнтів, таких як чорний і білий чай, мелісу, звіробій, корицю, гвоздику, ягоди та ін. Продукт можна віднести до категорії національних брендів. Кому не захочеться спробувати міцний чай, настояний на ягодах і травах із долин Високих Татр? Плюс до того, логічний розвиток в лінійці, на вибір- від 22% кокосової настойки до обмеженої серії супер міцної настойки 72%.

tatratea
В мережі магазинів Dielo (витвори мистецтва) продаються творіння словацьких художників і ремісників, такі як живопис, кераміка, дерев'яна іграшка, скульптурні витвори. Магазини знаходяться в містах Братислава, Кошице, Банська Бистриця, Тренчин і Жиліна. У всіх великих словацьких містах є антикваріат і букіністичні магазини з широким вибором книг, творів мистецтва та меблів.
Медицина Словаччини:

Медицині в Словаччині приділяється величезна увага. Вже те, що ця країна одна з лідерів за кількістю термальних курортів із різноманітними спеціалізаціями дає їй право називатися однією з найбільш "здорових" в Європі.

Пієштяни - найбільший словацький лікувальний курорт, розташований всього в 80 км від Братислави. Він знаходиться в гарній долині річки Ваг на висоті 160 м над рівнем моря. Кількість сонячних днів у Пієштянах найбільша по всій Словаччині.

Курортна зона розташована на острові, утвореному річкою Ваг і її рукавом. Тому потопає в зелені парків - тут розташовані знамениті Наполеонівські терми, Літній театр, сучасні готелі і розкішна будівля готелю "Термія Палац", побудована в 1912 році в стилі модерн. Основними показаннями курорту є захворювання опорно-рухового апарату, в тому числі запальні і дегенеративні ревматичні захворювання. А основним природним засобом лікування - термальні гіпсово-сірчані води і сірчані грязі. Десять джерел лікувальної сульфатно-карбонатної, кальцієво-натрієвої, сірчаної гіпотонічної гарячої води з середньою мінералізацією, що мають температуру +67 - + 69 °C б'ють із глибини 2000 метрів. Сірковмісні грязі, що вважаються одними з найкращих у світі, утворюють відкладення річки Ваг, що виникли в місцях виходу термальних джерел. Після видобутку та обробки грязі протягом року «дозрівають» під впливом мінеральної води в спеціальних резервуарах. «Дозрілі» грязі мають липку, мазеподібними консистенцію і сталевий колір із синім відливом, що доходить до чорного. Грязі здатні довго утримувати тепло (охолоджуються в 4 рази повільніше, ніж вода), відрізняються чудовою теплопровідністю і володіють поновлюючими властивостями.

Символом курорту є скульптура людини, що ламає милицю, що стоїть перед колонадним мостом. А написи на фасаді цього мосту свідчать: "Surge et ambula" ("Встань і йди") та "Saluberrimae pistinienses thermae" ("Самий зцілювальний курорт Пієштяни"), пояснюючи результати лікування.

k1k2

Курорт Дудинце розташований у невеликому однойменному містечку на самому півдні середньої частини Словаччини. І хоча тут немає гір, характерних для більшості термальних курортів Словаччини, горбиста місцевість по-своєму мальовнича і приваблива.

Термальний курорт Дудинце знаходиться на висоті 139 метрів над рівнем моря в 187 км від Братислави і в 96 км від Будапешта.

Показання КУРОРТУ:

1. Захворювання опорно-рухового апарату: запальні і дегенеративні захворювання - ревматичні захворювання, що вражають переважно суглоби (поліартрит прогресуючий) та супутні стани, поступове звапніння хребта (анкілозуючий спондилоартрит - хвороба Бехтєрєва), дегенеративні захворювання суглобів (артрози) та хребта (спондильоз і спондилоартрози ), позасуглобні форми ревматизму - хворобливі стани сухожиль, місць прикріплень сухожиль, м'язів і сполучної тканини. З метаболічних захворювань це подагра й остеопороз. Також до головних показань належать посттравматичні стани рухового апарату, переважно після переломів і ортопедичних операцій.

2. Захворювання серцево-судинної системи: ішемічна хвороба серця стабілізована, гіпертонія I.-III. стадії, стани після інфаркту міокарда, байпас і катеторна дилатація коронарних судин, стану вроджених або набутих вад серця і судин, стани після операцій судин і вен кінцівок.

3. Неврологічні захворювання: стани після запалень нервів або нервових стовбурів, хворобливі стани, викликані захворюванням міжхребцевого диска або самих хребців.

4. Хвороби цивілізації: професійний стрес, стани психосоматичного виснаження, хвороби менеджерів, наслідки хронічного перевантаження м'язів і зв'язок опорно-рухового апарату.

ПРИРОДНЕ ЛІКУВАЛЬНЕ ДЖЕРЕЛО

Природна цілюща вода температурою 28,5 ° C є сильно мінералізованною (5667 міліграмів у 1 літрі), вуглекислою, гідрогеновуглекислохлористою, кальцієво-магнієвою, з підвищеним вмістом фтору та магнію, слабокислою, гіпотонічною.

Основна частина припадає на розчинений вуглекислий газ і сірководень. Дудинська вода містить майже 1600 міліграмів вуглекислого газу та близько 6 міліграмів сірководню в літрі. В іншу частину входять сульфати, магній, натрій, літій, стронцій, фтор і радон. Цілюща Дудинська вода відноситься до найрідкіснішої у світі - за доступними відомостями, вода подібного складу знаходиться тільки в Японії та на відомому французькому курорті Віші.

Курорт Турчіанське Тепліце є одним із перших та найбільш відомих курортів Європи. Перша письмова згадка про його існування відноситься до 1281 року, коли король Ладіслав IV Куманський подарував територію з дорогоцінними джерелами термальної води графу Петру.
Цілющі властивості термальних вод випробували на собі королі, дворянство та піддані. На курорті Турчанське Тепліце працювали відомі лікарі та вчені.

Сьогодні курорт є ідеальним місцем для відпочинку та релаксації, для загального відновлення організму та лікування. За здоров'ям і велнесом сюди приїжджають гості з багатьох країн світу. А звістка про зцілення термальною і мінеральної водою з високим вмістом мінеральних речовин передається все далі та далі. Санаторії з критими басейнами і термальною водою, великий курортний парк із рідкісними породами дерев. Блакитний басейн і реконструйований готель 1884-1885 років створюють сприятливі умови для відпочинку. Серед пропонованих послуг - бальнеотерапія, фітнес, сауна, різні види масажу, програми по зниженню ваги. Пориньте в лікувальну та термальну воду та насолоджуйтеся заспокійливим впливом тепла. Вдихніть запах природних ароматичних масел, дозвольте собі масаж, лазню, спробуйте чергування струму крижаної та теплої води, отримайте насолоду від джакузі, перлинних ванн - це процедури, які знімають стрес та сприяють стану задоволення, щастя та спокою.

Різні види масажів, починаючи з класичного та закінчуючи японським і китайським, покращують кровообіг, регенерують тіло та сприяють обміну речовин. Парафінові і парафангові (суміш парафіну і пієштянської грязі) обгортання дуже ефективно послаблюють різні види болю. На курорті Турчанське Тепліце Вас очікують магія води, тепла, світла, масажу, руху та здоров'я.

Турчанське Тепліце - єдиний в Словаччині курорт, на якому займаються лікуванням захворювань нирок і сечостатевої системи як у дорослих, так і у дітей. Великі успіхи досягнуті при лікуванні захворювань опорно-рухового апарату, системи травлення, нервової системи у дорослих пацієнтів. Термальна вода лікує та покращує стан здоров'я у дітей з гінекологічними захворюваннями.

Термальний курорт Бойніце - це прекрасна можливість поєднати СПА-процедури з цікавими та незабутніми враженнями!
Термальний курорт Бойніце знаходиться в мальовничій долині, яка з трьох сторін оточена гірськими масивами, порослими хвойно-листяними лісами. На території курорту знаходиться чудовий старовинний парк. Це тихе та спокійне місце, в якому поєднання клімату, природного оточення та термальних джерел створює ідеальні умови для лікування, відновлення сил і спокійного відпочинку. Основною визначною пам'яткою цього місця є замок Бойніце - один із найромантичніших і древніх замків Словаччини. Перша згадка про замок датується XII століттям.

Ідеально, якщо Ви потрапите в Бойніце в період, коли в замку проходять фестивальні заходи. Наприклад, «Свято Духів і Привидів», «Лицарські дні» або ще щось подібне. Окрім замку, в Бойніце є ще багато цікавого. Можна погуляти по ботанічному саду, який розташований біля замка. Або спуститися в печеру, яка розміщена під замком. А розташований неподалік зоопарк відомий на всю Словаччину.

Населення Словаччини:

Населення: У країні проживає понад 5,5 млн. чоловік. За чисельністю населення займає 112 місце у світі. В етнічному складі основну частину займають:

  • Словаки (85%);
  • Угорці (11%);
  • Румуни і цигани, а також чехи, морави, сілезці, русини, німці та поляки.

У столиці постійно проживає близько 400 тисяч чоловік - у розпал туристичного сезону тут виявляється ще близько 200 тисяч туристів щодня. Місцеве населення настільки гостинне та доброзичливе, що могло б скласти конкуренцію грузинам, грекам та іншим знаменитим своєю гостинністю країнам. А представниці Словацької Республіки досить часто ставали переможницями на міжнародних конкурсах краси.

Пам’ятки Словаччини:

БРАТИСЛАВА - столиця Словацької Республіки. Неймовірна, прекрасна, улюблена, різноманітна, неповторна! Побачивши вперше Братиславу, ніяк не можеш позбутися відчуття незвичайного поєднання романтичної та прекрасної старовини середньовічного міста з киплячою енергією сучасного мегаполісу. Словаки не зовсім оригінальні, коли називають свою столицю «перлиною на Дунаї», адже те ж саме говорять про свої головні міста угорці й австрійці. Насправді це місто володіє своєю неповторністю та тільки йому притаманною вишуканістю. І подивитися саме на ці якості щорічно в Братиславу приїжджають більше 200 тисяч туристів зі всього світу. А подивитися є на що. Сама Братислава є найбільшим містом і столицею Словаччини, яка розташувалася в чарівному по природній красі місці Карпатських передгір'їв.Унікальність розташування Братислави характеризується ще й тим, що вона є єдиною столицею європейської держави, яка розташована в безпосередній близькості від кордонів з сусідніми країнами. Дійсно, всього лише 16 кілометрів відділяють Братиславу від сусідньої Австріі. Ще однією з особливостей Братислави є той факт, що місто, що має більш ніж тисячолітню історію, є наймолодшою ​​столицею в Європі. Історичним серцем міста, найяскравішою і мальовничою його частиною, безсумнівно, є Братиславський Град, зведений за відомостями істориків ще в Х столітті. Братиславський замок був свідком і безпосереднім учасником практично всіх подій, які відбувалися в місті за всю його багатовікову історію. Він являє собою досить масивну прямокутну будівлю, прикрашену чотирма розміщеними по його кутах вежами. Сам замок розташований на кам'янистому узвишші на березі Дунаю, прямо в серці сучасної Братислави. У гарну погоду з замку відкривається мальовничий та шикарний вид на місто та його околиці. Усередині замкового двору розташовується легендарний колодязь, глибина якого досягає 80 метрів. Найкрупнішою спорудою комплексу вважається Коронна Вежа, зведена ще в XIII столітті. Саме в ній сьогодні зберігаються скарби Корони. Сам архітектурний комплекс замку містить в собі багато елементів, які належать найрізноманітнішим стилям, починаючи від готики та закінчуючи ренессансом.

sl1sl2sl3

Ще однією пам'яткою Братислави, на яку варто звернути увагу, є одна з найкрасивіших споруд міста, так званий Архієпископський палац. Цей архітектурний шедевр, зведений в кінці XVIII століття в стилі класицизму, є творінням відомого архітектора М.Хефеля, який створив його на замовлення архієпископа Естергомського Йозефа Баттіані в якості його тимчасової резиденції. Сам Естергом в той час перебував під п'ятою завойовників Османа. 

sl4sl5

Мальовничі зелені околиці міста ніби навмисно створені для здійснення піших і велосипедних прогулянок. Любителі водних подорожей можуть насолодитися видами старовинного міста з борту невеликих прогулянкових катерів, які безперервно курсують по Дунаю.

 У вечірній час, після довгих походів по історичних місцях Братислави, туристи можуть зняти втому в одному з численних розважальних закладів у історичній частині міста, яку місцеві жителі величають Корзо. Тут безліч невеликих і затишних ресторанчиків, барів і пабів. У теплу пору року, починаючи з квітня і закінчуючи жовтнем, м'яке світло, що ллється з відкритих вуличних терас, заворожує і манить до себе туристів.

 Численні клуби і розважальні центри регулярно влаштовують музичні вечори та концерти, на яких виступають модні братиславські групи. 

sl6sl7sl8

 

sl9sl10sl11

Пам’ятники 

Пам’ятник сантехніку Чуміл в Братиславі може сміливо претендувати на звання одного з найоригінальніших пам'ятників на планеті. Він розташовується в центрі Старого міста і являє собою чоловіка-сантехніка в касці, який наполовину виглядає з каналізаційного люка. Слово Чуміл перекладається як "роззява, спостерігач". Примітно, що пам'ятник не тільки покликаний прославити трудівників сантехнічного майстерності. Насправді, Чуміл нагадує жителям Братислави про їх сумне історичне минуле, коли в роки Другої Світової війни люди були змушені ховатися в каналізації.

 Пам'ятник Хансу Крістіану Андерсену - знаменитому датському казкареві - знаходиться в центрі Братислави. Бронзова скульптура письменника, який схилив голову в тіні дерев, стоїть у парковій зоні в компанії казкових героїв. На праве плече підійнявся Оле Лукойє і щось шепоче йому на вухо, а біля ніг Андерсена сидить кумедний вусатий Равлик із казки «Равлик і трояндовий кущ».

 Є в Братиславі пам'ятник джентльменові. Присвячений він не якомусь абстрактному джентльменові, а цілком реальному персонажу, який жив тут в минулому сторіччі. У середині двадцятого століття в Братиславі проживав своєрідний чоловік, який носив прізвисько Схуоне Наці, що перекладається, як «Прекрасний Наці». Справжнє його ім'я - Ігнац Ламар. А своє прізвисько він отримав тому, що під час прогулянки по вулиці, коли він бачив привабливу дівчину, піднімав капелюх зі словами «схуоне», що в перекладі означає «прекрасно». Він був ввічливим і тихим, жив небагато, помер у віці 70 років. Його фігуру і зараз зустрінеш, гуляючи по Старому місту. Його так і увічнили з піднятим капелюхом над головою. Легенда свідчить, що якщо надіти його капелюх, то це принесе удачу. Тому туристи неодмінно фотографуються з цим джентльменом, навіть якщо їм і здається, що це увічнений міський божевільний. І це, до речі, дуже поширена думка. Але головне не це, а те, що ким би не була ця людина - чи то джентльменом, чи то міським божевільним, він був вельми непересічною особистістю, якщо так запам'ятався жителям міста.

 Якщо пізно увечері Ви будете прогулюватися по вуличках Братислави і раптово виявите, що з-за рогу ресторану за вами хтось стежить, не лякайтеся - це всього лише пам'ятник папараці. Темна фігура чоловіка з фотоапаратом у костюмі та капелюсі виглядає настільки натурально в цей час доби, що багато туристів, що опинилися в столиці Словаччини вперше, плутають пам'ятник з живою людиною. Як і багато інших «живих» пам'ятників Братислави, папараці привертає масу туристів. Кумедний образ надокучливого фотографа та журналіста придумав Федеріко Фелліні ще в 1960-х роках після виходу фільму «Солодке життя», де папараці був другом головного героя кінокартини. Цікаво, що сьогодні пам'ятник актуальний як ніколи.

sl12sl13

sl14sl15sl16

  Собор святої Елізабет із гробницею Ференца Ракоці

 В історії існування собору святої Єлизавети не обійшлося без трагічних моментів. В XI столітті, на тому місці, де зараз стоїть собор, була побудована церква Св. Михайла, виконана в романському стилі. В 40-х роках XII століття місто заселили німці, які змінили покровителя. Тому церква переосвятила храм на честь святої Елізабет. Але лише на зміні назви вони не зупинилися. Почала проводитися реконструкція, яка надала церкві новий готичний вигляд. Про її попередній зовнішній вигляд нагадували лише романські вежі. Цей вид церкви був також зруйнований, але не людськими руками, а пожежею 1380 року. Збереглися лише кілька артефактів романського періоду: надгробні плити та бронзові статуї левів. За збереженими в міському архіві матеріалами в XIX столітті була реконструйована найбільш постраждала частина вівтаря, ризниці, зубчасті карнизи, скульптури горгулій, фасади та вітражі. Однак ця реконструкція була настільки масштабною, що закінчилася тільки в 2009 році. В даний час готичний собор святої Єлизавети - заворожуюча своєю красою будівля, що нагадує за формою грецький хрест. Всередині можна побачити головний вівтар роботи XV століття, який є чудовою ілюстрацією готичного розпису. Також тут знаходиться гробниця Ференца II Ракоці, лідера антигабсбурзького національно-визвольного руху.

 

sl17

 

Розваги у Словаччині:
Братислава розташована напрочуд вдало з географічної точки зору. Австрія починається прямо на іншому березі Дунаю, Відень - за шістдесят кілометрів. Опинившись в Братиславі, Ви запросто можете прокотитися в австрійську столицю, сходити в прославлену оперу (якщо дістанете квитки) і повернутися назад. До Будапешта 200 кілометрів: захочеться станцювати чардаш чи поїсти справжнього салямі - теж не проблема. Та й Прага у повній досяжності. Взагалі в Словаччині прекрасний транспорт та дороги вищої європейської якості навіть у далекій провінції (якщо в такій маленькій країні це поняття взагалі можливо).
br1br2
Свята, фестивалі та події у Словаччині:

Офіційні свята в Словаччині

 

  • 1 січня - День Республіки.
  • 1 і 2 січня - Новий Рік.
  • 6 січня - Одкровення Господнє (Єпіфанія і Православне Різдво).
  • Березень-квітень - Хрещення, Страсна п'ятниця.
  • 5 Квітня - Великдень
  • 1 травня - Перше Травня.
  • 8 травня - День звільнення від фашизму.
  • 28 травня - День Звільнення Республіки.
  • 5 Липня - День Св. Кирила і Св. Мефодія.
  • 29 серпня - День Словацького національного повстання.
  • 1 вересня - День Конституції.
  • Листопад - День Всіх Святих.
  • 25-26 грудня - Різдво.


Дні державних свят - неробочі, майже всі магазини та установи закриті. Напередодні Різдва і новорічних свят наступають традиційні різдвяні канікули (24 грудня - 1 січня).


Події та фестивалі:

Квітень - Фестиваль квітів
У квітні Братислава перетворюється на величезний квітучий сад - приходить час фестивалю квітів. Виставка займає близько чотирьох квадратних кілометрів площі, квітами прикрашені будинки, парки, огорожі, лавки. Бажаючі можуть купити вподобані ним композиції і прийняти участь в складанні ікебан, а також отримати консультації з ландшафтного дизайну.
5 квітня - Пасха
На початку квітня католицький світ відзначає Велике свято Пасхи! Доторкніться до цього свята в столиці Словаччини – Братиславі.

1414430553 katolicheskaya pasha 2015paska

26 квітня 2015 - Свято Святого Юрая

17-те народне свято, пов'язане з символічною передачею ключів від низькотатранських долин і початком нового сільськогосподарського року.

Останній тиждень квітня кожного року присвячений весняному святу в Лопеї (Подбрезова). За традицією захід відкриває урочисте богослужіння в римо-католицькій церкві св. Юрая. Гості з близьких і далеких місць щороку чекають алегоричну ходу, в якій можуть похвалитися пишністю і барвистістю історичних нарядів і народних костюмів. Відкриваються уявні ворота для туристів і гостей. Патрон Лопея - лицар св. Юрая - передає старостам навколишніх сіл і представникам від сільського господарства символічні ключі від низькотатранських долин і Словацьких Рудогір. У культурній програмі виступи фольклорних колективів, групи історичного фехтування, проводиться також традиційна народна ярмарка.

28 квітня 2015 - 5 травня 2015 -  Фестиваль привидів

Щороку наприкінці квітня - початку травня в Словаччині проходить дуже незвичайне і захоплююче видовище - Фестиваль привидів. Так-так, ви не помилилися! Привиди, відьми, вовкулаки та інша нечисть - головні герої цього свята. Причому з'їжджаються вони сюди з усього світу - словацький Фестиваль привидів вважається одним із найбільших і найцікавіших.

У ці дні близько 50 тисяч туристів тремтять від страху в замку Бойніце, а наприкінці вистави із задоволенням фотографуються на пам'ять із найяскравішими персонажами шоу. Цікаво, що основна частина дійства відбувається вночі. Ті, хто вже побував на святі, зізнаються, що хода учасників виглядає дуже моторошно. Тому якщо хочете полоскотати собі нерви, Бойніце чекає Вас!

Співробітники замку заздалегідь готують приміщення до події - Бойніце всіляко прикрашають, продумують деталі декору, щоб відвідувачі як слід злякалися і на все життя запам'ятали Фестиваль привидів.

Але не думайте, що, крім страшилок, тут нічого немає. Під час свята на території замку можна побачити виступи артистів і музикантів, театралізовані вистави, а також змагання фехтувальників. Недалеко від замку розташований колишній королівський звіринець, що заслуговує уваги.

Крім того, на Фестивалі привидів можна продегустувати місцеву кухню та вина. Тут же розгортається невелика ярмарка сувенірів. Причому можна знайти дуже непогані речі зі шкіри, металу та глини - словацькі майстри з задоволенням Вам все покажуть.

 

 fest1fest2fest3

28.05 - 30.05 2015 - Дні міста Брезно

Культурно-громадські, спортивні та розважальні заходи під час святкування історичної річниці міста. Вас закрутить барвистий вихор розваг і поглине танець, спів або музика. У програмі заходу для гостей будь-якого віку - від найменших до літніх. В історичному міському парку запікається бик, середньовічну атмосферу довершують вистави історичного фехтування.

 

breezno1brezno2

15 червня 2015 - Пивний фестиваль

У середині червня в Братиславі широко відзначають пивний фестиваль. Протягом 10 днів гості свята можуть дегустувати різноманітні сорти стародавнього напою та брати участь у цікавих конкурсах. Щовечора в рамках фестивалю влаштовують музичні концерти.

 

24 червня 2015 - День святого Яна

24 червня, в період літнього сонцестояння, словаки відзначають День святого Яна. Це дуже давнє язичницьке свято, присвячене сонцю і його перемозі над темрявою. З Днем святого Яна (по-нашому - Івана Купали) пов'язано багато традицій і звичаїв.

Увечері хлопці та дівчата роблять з дошок хрест, на який поміщається коло, що символізує сонце. Як правило, це колесо. «Сонце» підпалюється, і утворюється велике багаття, через яке неодмінно потрібно перестрибнути. Словаки вірять, що такі змагання у стрибках допомагають людині очиститися і отримати богатирське здоров'я. Дівчата в цей вечір ворожать за допомогою вінків, сплетених з польових квітів і трав. Варіантів - безліч. Щоб дізнатися, з якого боку прийде наречений, вінки пускають по воді або кидають через багаття. Можна також спробувати закинути вінок на яблуню. Вийшло з першого разу - вийдеш заміж цього року, з другого - через два роки і так далі.

Під час свята потрібно збирати трави - в цю ніч вони наповнюються особливою силою і допоможуть вилікувати хвороби. А ось брати в борг або самому що-небудь віддавати не варто.

 

yan1yan2yan3

06.06.15 - 07.06.15 - Відкриття літнього купального сезону в Пештянах

Щорічне помпезне святкування з обширною культурною програмою, яке проходить у відомому курортному місті Пештянах.

 

peshtyan1 

18.06.15 - 21.06.15 - Міжнародний фольклорний фестиваль Myjava

Міжнародний фольклорний фестиваль в Миява - чотири дні танців, музики та народних традицій. Фольклорний захід, який в цьому році справить своє 55-річчя, прийме, крім місцевої фольклорної еліти, також гостей з Чеської Республіки, Албанії, Казахстану та Чилі. Насичена програма буде проходити головним чином в амфітеатрі Трновце, що вже стало традицією.

07.07.15 - 11.07.15 - Bazant Pohoda

Невже знайдеться хтось, хто не знає річний Мультижанровий фестиваль в Тренчині - «Bazant Pohoda»? Цього року фестиваль пройде в аеропорту міста Тренчин вже 18-й раз -10 - 12 липня 2014.

Свято для всіх шанувальників музики найрізноманітніших жанрів організовують з 1997 року. В даний час місцем проведення є Тренчинський аеропорт, за один день захід збирає понад 25 000 чоловік. За час свого існування фестиваль кілька разів змінював назву залежно від спонсора, і тільки слово pohoda, що є його девізом, залишається незмінним. Більшість гостей ночують у наметах на підготовленій території площею 150 арів. Програма проходить на декількох сценах, які розмежовані за жанрами, тому тут сподобається любителям музики народів світу, музики в стилі рок, панк, поп, денс, хіп-хоп, техно та багатьох інших. Відвідувачі можуть дискутувати про літературу, дивитися театральні спектаклі або фольклорні виступи.

 

26 квітня 2015

Свято Святого Юрая

17-те народне свято, пов'язане з символічною передачею ключів від низькотатранських долин і початком нового сільськогосподарського року.

Останній тиждень квітня кожного року присвячений весняному святу в Лопеї (Подбрезова). За традицією захід відкриває урочисте богослужіння в римо-католицькій церкві св. Юрая. Гості з близьких і далеких місць щороку чекають алегоричну ходу, в якій можуть похвалитися пишністю і барвистістю історичних нарядів і народних костюмів. Відкриваються уявні ворота для туристів і гостей. Патрон Лопея - лицар св. Юрая - передає старостам навколишніх сіл і представникам від сільського господарства символічні ключі від низькотатранських долин і Словацьких Рудогір. У культурній програмі виступи фольклорних колективів, групи історичного фехтування, проводиться також традиційна народна ярмарка.

28 квітня 2015 - 5 травня 2015

Фестиваль привидів

Щороку наприкінці квітня - початку травня в Словаччині проходить дуже незвичайне і захоплююче видовище - Фестиваль привидів. Так-так, ви не помилилися! Привиди, відьми, вовкулаки та інша нечисть - головні герої цього свята. Причому з'їжджаються вони сюди з усього світу - словацький Фестиваль привидів вважається одним із найбільших і найцікавіших.

У ці дні близько 50 тисяч туристів тремтять від страху в замку Бойніце, а наприкінці вистави із задоволенням фотографуються на пам'ять із найяскравішими персонажами шоу. Цікаво, що основна частина дійства відбувається вночі. Ті, хто вже побував на святі, зізнаються, що хода учасників виглядає дуже моторошно. Тому якщо хочете полоскотати собі нерви, Бойніце чекає Вас!

Співробітники замку заздалегідь готують приміщення до події - Бойніце всіляко прикрашають, продумують деталі декору, щоб відвідувачі як слід злякалися і на все життя запам'ятали Фестиваль привидів.

Але не думайте, що, крім страшилок, тут нічого немає. Під час свята на території замку можна побачити виступи артистів і музикантів, театралізовані вистави, а також змагання фехтувальників. Недалеко від замку розташований колишній королівський звіринець, що заслуговує уваги.

Крім того, на Фестивалі привидів можна продегустувати місцеву кухню та вина. Тут же розгортається невелика ярмарка сувенірів. Причому можна знайти дуже непогані речі зі шкіри, металу та глини - словацькі майстри з задоволенням Вам все покажуть.
Харчування у Словаччині:

У столиці Словацької Республіки можна побачити численні та дуже різноманітні ресторани та ресторанчики, винні ("Vinaren"), пивні ("Pivaren") і кавові ("Kavaren") заклади. Вони тут на будь-який смак. Любителям стильних і трохи старомодних місць можна порадити кафе "Максимілліан", яке любовно відтворило "австро-угорський дух". Ті, хто люблять великі та галасливі пивні – обов’язково повинні зайти у "Мамут", найбільший пивний ресторан у Центральній Європі. Місцева світська публіка збирається в кафе "Корзо" на березі Дунаю. Спробувати справжню словацьку кухню, помилуватися офіціантами і офіціантками в народних костюмах можна в "Сміховському Дворі" або "Прешпорській Курії".

rest1rest2rest3

А зануритися в середньовічну атмосферу - у винному підвалі "Вельки Франтішкане". Але є в Братиславі й "Лондон Кафе" - місце зустрічі англоманів, і екзотичне музичне кафе "Істерія", і американізований "Харлі-Девідсон Салун". І ще десятки та сотні інших місць, від по-європейськи лощених до справжніх корчм, що нагадують про часи Швейковського (хоча бравий солдат Швейк і був пражанин). Тут місцеві жителі грають в карти, попивають пиво, ром, сливовицю і місцеву "боровічку", або знаменитий на всю Європу Татранський чай!

pravaBorovicka2lp tatratea Banner

Часовий пояс в Словаччині:
Час в Словаччині відстає від київського на 1:00 годину.

 

 

 

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

Друк
 

Словаччина є невеликою європейською країною. Її сміливо можна назвати маленьким дивом на карті Європи. Якщо Ви колись будете у цій країні – то відчуєте емоційний підйом, насолоду та спокій при першому ж перетині кордону Словаччини. Її мешканці дуже привітні, тому їх гостинність на достойному рівні складає конкуренцію славнозвісним  грузинам і грекам.  Словаччина має чудові природні умови, тому кожна пора року дарує незабутні та різноманітні враження. Достойна уваги Братислава – цікава столиця, яка розташувалася за 60 км від Відня, столиці Австрії. Вона завжди приваблює туристів своєю ціновою політикою, різноманіттям екскурсійних програм, зручним  місце-розташуванням та близькістю до Відня.

Словаччина славиться миловидними горами - Високими та Нижніми Татрами. Саме взимку з’являється чудова нагода покататися у Татрах на лижах. Тут Ви маєте можливість обрати траси різної складності – чорні або червоні. До того ж, підніматися Ви будете на якісних підйомниках, які відповідають всім європейським вимогам та сервісу. Якщо ж Ви невпевнені у своїх навичках у лижному спорті – не сумуйте! У цій країні Ви без проблем можете звернутися до лижних шкіл із найкращими відповідальними інструкторами міжнародного рівня. Вони обов’язково допоможуть Вам навчитися отримувати насолоду від прогулянок лижними стежками. До речі, курорт Ясна  - це єдиний європейський гірськолижний курорт, який може запропонувати Вам високий рівень трас та оснащення з приємно низькими цінами як на проживання, так і на послуги.

Влітку величезні лісні заповідники щорічно приймають всіх бажаючих обійти пішки це диво природи. Один із ярких прикладів – «Словацький Рай». Це народний парк у східній частині країни, площа якого складає приблизно 210 км.кв. Його прикрашають не лише безкрайні ліса із чудово прокладеними та доглянутими тропами для туристів, але й дві ріки – Горнад та Гнилець.

Весна та осінь є ідеальними для рибалки, охоти та відпочинку. Великі водосховища пропонують усім любителям подібного виду відпочинку відмінне оснащення, часті клювання риби, дуже чисте повітря, тишу, комфортабельне розміщення у котеджах і міні готелях на берегу озер.

Відкрийте для себе цю маленьку і водночас велику країну – і вона назавжди залишиться у Вашому серці!


© 2022 Українсько-Словацький центр партнерства

Українсько-Словацький центр партнерства
  • ГОЛОВНА
  • НОВИНИ
  • ПРО СЛОВАЧЧИНУ
  • НАВЧАННЯ
  • ПАРТНЕРСТВО
  • КОНТАКТИ
  • ТУРИЗМ
Go Top
  • Follow via Facebook
  • Follow via Twitter
  • Follow via Google+
  • Follow via Youtube