Українсько-Словацький центр партнерства
  • ГОЛОВНА
  • НОВИНИ
  • ПРО СЛОВАЧЧИНУ
  • НАВЧАННЯ
  • ПАРТНЕРСТВО
  • КОНТАКТИ
  • ТУРИЗМ
  • Головна
  • Next
Технічний університет в Кошице (ТУКЕ)

Технічний університет в Кошице (ТУКЕ)

    • місто Кошице

Технічний університет в Кошице був заснований в 1952 році, з трьома факультетами: Факультет важкого машинобудування, Гірничо-добувний та Металургійний факультети. В 1969 був заснований Електротехнічній факультет, в 1977 Будівельний факультет. В 1992 в м. Прешов був заснований Факультет професійних наук, який в 1996 році був змінений на теперішній Факультет виробничих технологій. Того ж року був заснований Економічний факулдьтет, чим ВУЗ покинув рамки чисто технічних дисциплін. А в 1998 році був заснований Факультет прикладного мистецтва. Авіаційний факультет був заснований 1 лютого 2005.

Авіаційний факультет

Авіаційний факультет є одним з дев’яти факультетів Технічного університету в Кошіце.

Заснований в 2005 році злиттям технічного університету в Кошице та Військової льотної академії генерала Мілана Растіслава Штефаніка, а отже підтримує багаторічні традиції авіаційної освіти в Кошице.

Її головним завданням є надавати вищу освіту та здійснювати наукові дослідження і розвиток в області авіації - керування та забезпечення авіа перевезень, авіаційне машинобудування, авіаційна електротехніка і конструкція, ремонт і експлуатація авіа техніки.

Ми готуємо студентів на посади авіаційних менеджерів, професійних пілотів, диспетчерів авіа перевезень, спеціалістів по обслуговуванню та ремонту літаків. В межах досліджень беремо участь в визначних європейських проектах, співпрацюємо з багатьма середовищами авіаційного характеру в сусідніх країнах.

Спеціальності Авіаційного факультету

1) Управління авіаційним транспортом

Навчання спрямоване на отримання знань, які надають змогу вирішувати рутинні технологічні та економічні проблеми авіаційного транспорту. Студент отримає знання про авіа техніку, основи управління колективів, правові норми, економічні принципи та навчиться використовувати
інформаційні технології. Оволодіє основними методами планування, організації та управління робочим процесом, а також отримає базові знання про підприємництво, економіку та менеджмент в авіаційному транспорті. Випускник може влаштуватись в авіа підприємствах та аеропортах.

2) Професійний пілот

Навчання спрямоване на отримання знань, які надають змогу виконувати функцію професійного пілота або інших видів авіаційних робіт. Ціллю навчання є, надати випускникам необхідну теоретичну основу, щоб одночасно з теоретичним навчанням студент міг виконувати практичні
заняття в вибраній авіашколі (FTO) до рівня необхідної кваліфікації, яка надає йому право виконувати функцію другого пілота на літаках промислового авіатранспорту, та отримати кваліфікацію промислового пілота (CPL) з додатком для польотів за приладами (IR). Після закінчення курсу студент повинен виконати теоретичний та практичний екзамен (CPL) на відповідному типі літака згідно з правилами JAR-FCL, та екзамен приладової кваліфікації (IR) згідно з правилами JAR-FCL.

3) Диспетчер авіа перевезень

Навчання спрямоване на виховання освічених робітників управління аеропортів для місць управління авіаперевезеннями в Словаччині, для яких вимагається даний рівень освіти. Обсяг навчальної програми виходить з вимог розроблених для країн ЄС і є визначені у відповідних документах – (European Air Traffic Management) EATMP.

4) Експлуатація аеропортів

Навчання спрямоване на отримання знань з технологічних процесів в експлуатації аеропортів, економічних аспектів та юридичних норм. Випускник володіє необхідними знаннями та вміє аналізувати проблеми та можливості управління, експлуатації, сервісу та суміжних процесів при експлуатації аеропортів.

5) Експлуатація літаків

Навчання спрямоване на отримання знань із загального машинобудування, із авіаційного машинобудування, основні знання із експлуатаційного забезпечення літаків та діагностики авіаційної техніки, визначення поламок, обслуговування контрольних та діагностичних приладів і т.п. Випускник готовий виконувати діяльність техніка обслуговування літаків використовуваних в авіаперевезеннях організаціями які використовують ці літаки у всіх країнах ЄС.

6) Авіаційні системи (електронні та керуючі системи літаків)

Навчання спрямоване на отримання знань з авіаційної електротехніки, електроніки, інформаційних та комунікаційних систем та систем управління літаками. Випускники отримають знання та практичні здібності з використання та керування бортовими електронними та електричними системами, приладами, радіотехнічними та радіонавігаційними системами, датчиками інформації стану польоту та автопілотами. Вміють аналізувати та вирішувати технічні проблеми з використанням сучасних контрольно-вимірювальних та діагностичних приладів.

Будівельний факультет

За 35 років існування Будівельного факультету Технічного Університету в Кошице він пройшов значним розвитком та змінами, доки не досягнув рівня інших факультетів ТУКЕ та інших будівельних факультетів Словаччини і сусідніх країн.

Факультет складається з чотирьох кафедр - уставів:

  • Устав інженерного будівництва,
  • Устав наземного будівництва,
  • Устав технології і менеджменту в будівництві,
  • Устав енвіроментального інженерства.

 

Спеціальності Будівельного факультету

1. Наземні будівлі – будівлі та середовище

Профіль студента

Випускник спеціальності вміє ідентифікувати, аналізувати та вирішувати будівельно-технічні, технологічні та економічно-менеджерські проблеми архітектурних об’єктів, на рівні концептуальної підготовки та конструктивно-архітектурного проектування. Випускник з інтердисциплінарною, будівельно-технічною освітою орієнтованою на будівлі та їх середовище буде здатен співпрацювати з усіма учасниками будівництва та зі спеціалістами проектної

документації будівель. Широкий профіль студента доповнюють знання про підприємництво, законодавство та менеджмент.

Можливості працевлаштування випускника:

  • Конструктор / проектант (в проектних організаціях та виробничих підприємствах),
  • Технолог, технік (в інвестиційних суб’єктах, державній службі та міських управах),
  • При підготовці архітектурних будівель та при експлуатації будівель.

2. Інженерні конструкції та транспортні споруди

Профіль студента

Випускник володіє теоретичними знаннями, практичними навиками та здібностями і готовий виконувати проектування, реалізацію та експлуатацію інженерних споруд та несучих конструкцій наземних будівель різного характеру, як напр.: мости, дорожні розв’язки, вежі, стовпи, водонапірні вежі, дороги, автобани, аеропорти, залізні дороги, тунелі, різні невиробничі та виробничі об’єкти. Здатен аналізувати проблеми підготовки та реалізації різних видів споруд, проектувати будівлі, аналізувати та вести економічну частину.

Можливості працевлаштування випускника:

  • Проектні організації,
  • Виконавчі організації,
  • Лабораторії,
  • Органи державного управління,
  • Органи охорони навколишнього середовища,
  • Організації які виконують обслуговування інженерних конструкцій та транспортних споруд.

3. Технологія і менеджмент в будівництві

Профіль студента

Випускник здатен аналізувати проблеми підготовки та реалізації різних видів будівель, проектувати прості будівлі, аналізувати та вести економічну частину. Володіє базовими знаннями з області управління людськими ресурсами, підприємницької діяльності, права, основ командної співпраці та координації спеціалістів інших професій. Вміє творчо розвивати базові теоретичні знання до принципового розуміння проблематики та гнучкого реагування на організаційні та технологічні завдання з дотриманням основ якості, безпеки роботи, охорони навколишнього середовища та економічної ефективності.

Можливості працевлаштування випускника:

  • майстер / виконроб,
  • кошторисник,
  • проектант організації будівництва,
  • менеджер якості будівництва,
  • працівник в державних установах,
  • проектант в області будівельних технологій.

4. Енвіроментальне інженерство будівель

Профіль студента:

Випускник отримає базові знання з енвіроментального інженерства, з області аналізу стану забруднення та визначення забруднюючих речовин, з області проектування та реалізації інженерних конструкцій та області правових норм дійсних для охорони навколишнього середовища в будівництві. Випускник здатен проектувати технології: для охорони повітря, води та землі; переробки відходів; оцінювати вплив діяльності та будівель на навколишнє середовище.
Вміє використовувати отримані знання для вирішення простих інженерних проектів з області створення та охорони навколишнього середовища, відновлення якості пошкодженого середовища, впроваджувати нові технічні рішення до діючих технологій, впроваджувати нові правові норми для охорони навколишнього середовища. 

Можливості працевлаштування випускника:

  • експлуатація та управління будівель призначених для охорони навколишнього середовища,
  • в державних установах відповідальних за охорону навколишнього середовища,
  • в виробничих організаціях як відповідальний за охорону навколишнього середовища,
  • в організаціях відповідальних за охорону ландшафтів та природи,
  • проектант в області технології створення та охорони навколишнього середовища.

 

Машинобудівельний факультет

Спеціальності машинобудівельного факультету


1. Транспортні машини та прилади

Випускник спеціальності в першій частині спеціалізованого навчання отримає знання з теоретичних предметів, таких як математика, фізика, механіка рідин, термо-механіка та опір матеріалів які разом із механікою тілес, конструкторськими і технологічними предметами складають основу теоретичної та професійної бази. В другій частині студент отримає знання з прикладних наукових дисциплін орієнтованих на розрахунки, конструкцію, експлуатацію та сервіс транспортних машин та приладів.

Завдяки обов’язково вибірковим предметам студент може вибрати профілювання на область конструкції машин та приладів, область транспортних машин та маніпуляційних приладів, область відновлення машин та приладів, або прикладну механіку. Окрім цього, без проблем впорається з роботою в сучасних CAD системах для підтримки конструювання та моделювання, а також системами для розрахунку, аналізу та симуляції частин технічних систем та їх механізмів.
Випускник може влаштуватись в області створення, проектування, конструювання, експлуатації та сервісу технічних систем з орієнтацією на транспортні машини та прилади

2. Транспортні засоби та мотори

Випускник даної спеціальності здатен аналізувати проблеми та можливості, які виникають в різних областях пов’язаних з транспортними засобами та їх системами. Отримає базові знання з предметів загального технічного характеру, буде орієнтуватись в машинобудівельному виробництві та його управлінні, оволодіє професійними знаннями з області транспортних засобів, двигунів внутрішнього згорання, гідравлічних та пневматичних приладів. Також отримає знання про оцінку якості та випробування транспортних засобів та про способи виконання законів та норм, які діють на виробництво та експлуатацію транспортних засобів.
Випускник вміє конструювати чатини транспортніх засобів та їх підсистем з використанням СА-Х технологій. Може влаштуватись в галузі експлуатації транспортних засобів та їх діагностиці, сервісі та ремонті.

3. Техніка середовища

Дана спеціальність орієнтована на забезпечення сприятливого середовища для людини, з точки зору температурного комфорту та якісного повітря. Під час навчання значна увага приділяється проблематиці зниження теплових вимог технологій в промисловості, сільському господарстві та транспорті, економічному використанню теплової енергії в комунальній сфері, використанню альтернативних джерел енергії та зниженню навантаження на навколишнє середовище. Навчальна програма охоплює області проектування та використання опалювальних, вентиляційних та газових систем, при вивченні яких, студентів ознайомлять з новими тенденціями та технологіями.
Випускник легко влаштується в галузі проектуванні та використанні опалювальних, вентиляційних та газових систем, та в областях які займаються зниженням витрат теплової енергії та використання альтернативних джерел енергії.

4. Машинобудівельні технології

В процесі навчання студент отримає теоретичні та практичні знання про машинобудівельні технології, виробничі прилади, якість, економіку та управління виробництвом. Також оволодіє базовими знаннями з області виробництва, випробування, технічної переробки, вибору, амортизації та деградації головних видів технічних матеріалів. Готовий до діяльності в промислових підприємствах з області виробництва технічних матеріалів, їх технологічної переробки на напівфабрикати та вироби, а також в області контролю якості, закупок, продаж та сервісу.
Випускник може знайти себе в галузях експлуатації промислових машинобудівельних підприємств, в залізничному та міському громадському транспорті, у всіх галузях машинобудування та в інших організаціях виробничого, експлуатаційного та ремонтного характеру.

5. Промислове інженерство

Студент отримає основні знання з області технічних та загальних дисциплін, менеджменту підприємств, виробничих та інформаційних технологій, промислової логістики та економіки. Під час навчання орієнтується в основному на організацію та управління процесами на рівні базових виробничих одиниць (цехів/майстерень), чому відповідає структура навчальної програми. Випускник отримає знання необхідні для ефективного управління виробничих одиниць та їх процесів.
Після закінчення легко знайде роботу як керуючий та координуючий робітник базових виробничих одиниць, відділах промислового інженерства та відділах середнього рівня управління промислових підприємств. Готовий виконувати роботу техніка якості, продуктивності, помічник проектанта виробничих систем, менеджер виробництва, робітник технічної підготовки виробництва, промисловий інженер та інше.

Факультет виробничих технологій

Факультет виробничих технологій пропонує отримання вищої освіти за акредитованою спеціальністю «Виробнича інженерія» з шістьома спеціалізаціями, на яких навчається
900 студентів денного і заочного відділення.

Факультет складається з 6 кафедр і 3 уставів:

   1. Устав прогресивних технологій

Кафедра виробничих технологій
Кафедра менеджменту виробництва
Кафедра комп’ютерної підтримки виробничих технологій

   2. Устав виробничої техніки

Кафедра проектування технологічних систем
Кафедра експлуатації виробничих процесів
Кафедра теплової техніки

   3. Устав природних та гуманітарних наук

Кафедра математики, інформатики і кібернетики
Кафедра гуманітарних наук

Спеціальності Факультету виробничих технологій

1) Виробничі технології

Випускник володіє проблематикою підготовки і обробки технічної документації, технічної підготовки виробництва, володіє знанням виробничих технологій, матеріалів, виробничих приладів та інструментів, контроля виробничих процесів та їх керування, вміє забезпечити хід виробничо-технологічних систем і покращувати їх робочі параметри. Випускники можуть реалізуватись при впровадженні та експлуатації виробничо-технологічних систем як технологи, конструктори виробничих приладів, в області технічної підготовки виробництва і контроля якості виробів. Володіють знанням і вмінням забезпечення раціонального виробничого процесу, вирішення проблем логістики та управління виробництва. Також мають достатні знання для проектування комплексних частин виробничого процесу з адекватним використанням комп’ютерної техніки та СА технологій.

2) Комп’ютерна підтримка виробничих технологій

Випускник спеціальності Комп’ютерна підтримка виробничих технологій може виконувати професію виробничого технолога з розширеними вміннями використання комп’ютерної техніки, САх систем та САх технологій використовуваних при підготовці та управлінні виробництва. Випускники в змозі самостійно створювати технічну документацію та конструювати з використанням комп’ютерних технологій, виконувати комп’ютерний аналіз та модуляції виробничих процесів, створювати програми для приладів з CNC управлінням, модулювати діяльність та проектувати виробничі середовища за допомогою комп’ютерної техніки. Отримають актуальні знання з області інформаційних систем, комп’ютерної техніки та комп’ютерних мереж. Випускник може реалізуватись при впровадженні та реалізації виробничо-технологічних систем, як технолог, конструктор виробничих приладів та інструментів, в області технічної підготовки виробництва та при програмуванні NC техніки і виробничих систем з використанням комп’ютерної техніки.

3) Менеджмент виробництва

Випускник спеціальності Менеджмент виробництва володіє проблематикою установки/запуску і експлуатації виробничо-технологічних систем. Спеціалізується на управління таких завдань виробництва, як оперативне планування і управління виробництвом. Володіє необхідними знаннями з області фінансового менеджменту підприємства, які може використовувати для зниження витрат виробництва з дотриманням необхідної якості виробів. Має знання з виробничої логістики і володіє навиками керування якості продукції. В достатній мірі володіє основними машинобудівельними технологіями і матеріалами. Вміє випористовувати ПК для раціоналізації робіт по керуванню виробництва і може оволодіти знанням компютерного моделювання. Підготований для впровадження та роботи з менеджерськими системами на базі стандартів ISO.

4) Процесна техніка

Випускники спеціальності володіє знаннями в області теплових процесів, обігу та розповсюдження тепла, палив, горіння, виробництво  кідливих речовин, джерел та користувачів тепла в областях процесів теплової техніки, відновлюваних джерел енергії, енергетиці та газовій галузі. Випускник може реалізувати себе як енергетик в комунальній та промисловій енергетиці, працівник водного господарства, технолог теплових установ, технолог мірянь та регуляції, або може займати технічні позиції в газовій галузі. Так само може реалізуватись як проектант теплових систем, котельнь, теплових установ, газопроводів, та наскільки випускник має базові знання може реалізуватись і в області продажі процесної та теплової техніки, а також вимірювальної та контрольної техніки.

5) Моніторинг і діагностика технічних приладів

Випускники спеціальності Моніторинг та діагностика технічних приладів мають необхідні знання та навики практичного і теоретичного характеру з спеціалізацією на експлуатацію технічних приладів, вимірювання і статистику експлуатаційних станів, на надійність, якість, діагностику, утримання та сервіс технічних приладів. Також мають додаткові та суміжні знання про виробничі системі, використання комп’ютерної техніки, управління виробничих відділів, про матеріали та їх випробування, а також про основі економіки, промислової психології, етики, екології та охорони навколишнього середовища, охорони праці та здоров’я. На основі отриманих знань та навиків в змозі працювати самостійно та в команді і можуть вирішувати проблеми пов’язані з експлуатацією, моніторингом та діагностикою робочого стану. Вміють працювати з вимірювальними пристроями для забезпечення експлуатації виробничої техніки і можуть вирішувати економічно ефективну експлуатацію. Випускник може реалізуватись як діагностик експлуатаційних станів, спеціаліст в експлуатаційних та сервісних центрах та в інших областях при комплексному забезпеченні експлуатації технічних приладів та виробничих систем.

Факультет гірничої справи, екології, управління процесами і геотехнологій

Технічний університет в Кошице є одним з головних носіїв поширення технічної освіти не тільки на сході, але і взагалі у всій Словаччині та центральній Європі. Факультет був одним із трьох основоположних факультетів при заснуванні Технічного університету в Кошице. На цьому глибокому і стабільному фундаменті, факультет пропонує тримання освіти не тільки в традиційних гірничих спеціальностях, але також і в області геодезії, географічних інформаційних систем, геології, геотехнологій, енвіроментальних технологій, добування та переробки копалин, комп’ютеризації та управління процесами, промислової логістики, планування земних надр, використання альтернативних джерел енергії, рятувальної та пожарної техніки, а також розвитку туризму і просуванню нашого регіону спеціальністю геотуризм.

 Спеціальності Факультету гірничої справи, екології, управління процесами і геотехнологій

1) Гірнича справа та геотехніка

Дана спеціальність орієнтована на область використання земної поверхні. В принципі мова йде про технічне навчання орієнтоване на технологічні процеси під поверхнею землі, напр.: розробка шахт, тунелів;

будівництво тунелів; будівництво спеціальних енергетичних та дренажних споруд; будівництво екологічних споруд під поверхнею землі; та інші. Після закінчення даної спеціальності студент може продовжити навчання за міжнародною програмою – European Geotechnological and Environment Study Programm (EGEC), на англійській мові, та отриманням міжнародного сертифікату.

2) Транспортна логістика підприємства

Дана спеціальність заснована згідно із попитом галузі, який вимагає базові знання транспортних технологій та знання з області логістики. Вона спеціалізована на специфічні процеси транспорту та перевезення матеріалів, сировини, товарів, напівфабрикатів та готових виробів. Навчання спрямоване на отримання знань з області транспортної логістики, моделювання, проектування та симулювання транспортних систем. Випускник володіє навиками роботи диспетчера, транспортного оператора, керівника автопарку ітп. Навчальна програма призначена для студентів яких цікавить управління транспортними системами.
На основі отриманих теоретичних і практичних знань, випускник може влаштуватись в середній керуючій ланці за своєю спеціальністю, особливо в виробничих підприємствах, як професійний працівник або менеджер в різних галузях господарства.

3) Геодезія та географічні інформаційні системи

Випускник даної спеціальності отримує знання по створенню систем бази даних, інформаційних систем, програмуванню, операційних систем, комп’ютерних мереж, комп’ютерної графіки, створенню веб сторінок та
серверів. Окрім цього отримують базові знання з таких предметів як геодезія, картографія та інші. Випускник може влаштуватись в державній та приватній сфері орієнтованій на геоінформаційні системи.

4) Геодезія і кадастр нерухомості

Випускник спеціальності володіє знаннями та здібностями необхідними для виконання всіх видів геодезичних робіт на поверхні та під землею. Із своїм професійним профілем легко знайде роботу в області геодезії та
картографії а також в розробці геодезичних сіток та геоінформаційних систем для нових галузей промисловості. Згідно із законодавство Словацької Республіки випускник може отримати посвідчення – «авторизований геодезист та картограф».

5) Геологія та регіональний розвиток

Спеціальність розроблена так, щоб випускник використав отримані знання для роботи, яка буде спрямована на охорону та створення навколишнього середовища, при створенні геологічних проектів. Навчальна програма забезпечує отримання менеджерських та практичних знань, необхідних для створення та використання гірничо добувних та геологічних розробок.
Випускник здатен виконувати роботу в організаціях які надають консультаційні послуги, підготовкою документів для міжнародних та регіональних проектів, в області охорони навколишнього середовища.

6) Геотуризм

На цій спеціальності, студенти вчаться і готуються вирішувати завдання пов‘язані з розвитком туризму в закладах, містах та кікрорегіонах. Вміють аналізувати основні проблеми туризму, самостійно керувати і
виконувати діяльність пов’язану з ходом діяльності туристичних об’єктів. Мають базові знання підприємництва, організації та менеджменту туризму і здатні використовувати ці знання для розвитку туризму
в регіоні.

7) Комп’ютеризація процесів добування та переробки копалин

Спеціальність спрямована на підготовку спеціалістів – операторів комп’ютеризованих інженерних та виробничих процесів. Професіоналізм випускника базується на знанні та вмінні керувати і створювати
комп’ютерні програми та технології на практиці. Випускник може виконувати роботу спеціаліста по експлуатації, використанню та оперативному вирішенню проблем комп’ютеризації виробництва.

8) Управління процесами

Професійний профіль випускника опирається на базові знання з природничих дисциплін, другою професійною основою є інформатика та інформаційні системи. Третьою основою є знання про управління процесами та економічних суб’єктах. Випускник вміє керувати як простими процесами, так і виробництвом на основі вимог ринку, але завжди з урахуванням економічних критеріїв.

9) Планування земних надр

Спеціальність заснована на базі отримання економічних та менеджерських даних з гірничо добувної та переробної промисловості а також інших галузей промисловості. Випускник даної спеціальності здатен
вирішувати проблематику гірничо добувної та переробної промисловості. Частиною професійної підготовки є отримання знань з кризового менеджменту, охорона від втрат життів, майна та навколишнього середовища.

10) Мінералургія та енвіроментальні технології

Основною дисципліною спеціальності є мінералургія – збагачення при переробці сировин та відходів. Зокрема, використовує технології які базуються на фізичних, фізико-хімічних, хімічних та біологічних
принципах. Випускник може виконувати роботу в промислових підприємствах та організаціях які займаються збагаченням та переробкою первинних та вторинних сировини, моніторингом та оцінкою стану
навколишнього середовища.

11) Промислова логістика

Спеціальність призначена для студентів, яких цікавить область керування виробничо-економічних систем. Випускники можуть реалізуватись на посадах: спеціаліст експлуатації, сервісу та диспетчерського управління; менеджер вищого керуючого рівня в області постачання, закупок, керування виробничих відділів та керування логістичних відділів.

12) Управління якістю процесів добування та переробки копалин

Сучасні вимоги якості продукції виходять з досконально підготовлених процесів, з яких утворюється додана вартість кінцевого продукту, його функціональність, придатність, строк служби, … та лояльність до
навколишнього середовища, реалізована посередництвом економії сировини та енергії. Випускник може реалізуватись на посадах менеджер якості, охорони навколишнього середовища або техніки безпеки, а також як аудитор, спеціаліст в області статистики та лектор по забезпеченню підвищення кваліфікації.

13) Технології в нафтовій та газовій промисловості

Дана спеціальність підготовлює студентів до керуючої, наукової та проектної діяльності. Іншою областю підготовки є управління технологіями бурильних робіт, добування, транспортування та зберігання нафти та
газу. Випускник може реалізуватись в підприємствах, які займаються бурінням, добуванням та дистрибуцією копалин.

14) Використання альтернативних джерел енергії

Навчання спрямоване на ідентифікацію, квантифікацію та практичне використання відновлюваних джерел енергії в рамках великої – силової енергетики (виробництво електроенергії та тепла) та комунальної –
індивідуальної енергетики систем для приватних домів. 

15) Рятувальна та пожежна техніка

Дана спеціальність орієнтована на виховання та освіту в галузі рятувальної та пожежної техніки з врахуванням особливостей та потреб гірничо добувної галузі, підземного будівництва та будівництва тунелів.

16) Геодослідження

Спеціальність орієнтована на отримання знань пов’язаних з дослідженням покладів корисних копалин, навантаження на навколишнє середовище та георизиків. Ціллю є освоєння головних фактів, термінів,
принципів та теорії, пов’язаних з геологічними дослідженнями. Випускник може реалізуватись в промислових підприємствах орієнтованих на роботу з корисними копалинами, в області геологічних досліджень, охорони навколишнього середовища та будівництво. 

17) Охорона навколишнього середовища та екотехнології сировин

Головною дисципліною спеціальності є Мінералургія. В наш час є важливим та необхідним розвивати та використовувати досконаліші та ефективніші технології збагачення та переробки сировин з оглядом на можливий вплив на навколишнє середовище. Завдяки вдосконаленню існуючих технологій їх можливо використовувати для охорони навколишнього середовища, напр.: очищення води, повітря. Випускник може реалізуватись в організаціях, які орієнтуються на моніторинг та оцінку стану навколишнього середовища, комунальне господарство та оцінку впливу на навколишнє середовище.


© 2022 Українсько-Словацький центр партнерства

Українсько-Словацький центр партнерства
  • ГОЛОВНА
  • НОВИНИ
  • ПРО СЛОВАЧЧИНУ
  • НАВЧАННЯ
  • ПАРТНЕРСТВО
  • КОНТАКТИ
  • ТУРИЗМ
Go Top
  • Follow via Facebook
  • Follow via Twitter
  • Follow via Google+
  • Follow via Youtube